Nasz zespół


Andrzej Nowakowski- właściciel

 Założyciel  i główny właściciel firmy Enan S.A., polski przedsiębiorca. Pan Andrzej ukończył Politechnikę Wrocławską. Działalność rozpoczął już w 1981 roku od produkcji kabli dla największych polskich zakładów radiowo-telewizyjnych. Współpracował i dostarczał opatentowane przez siebie cinche na potrzeby takich firm jak Diora, Kasprzak oraz Bester obecnie Lincoln Electric. Pan Andrzej Nowakowski jest posiadaczem wielu wyróżnień, dyplomów oraz nagród m.in. Gazela Biznesu, Przedsiębiorczość roku 2008, Polski Kupiec Roku 2005, 2006, Wehikuł czasu.

 

 

 

 

 


Norbert Nowakowski- prezes, prezes Rady Nadzorczej

  Norbert obok Pana Andrzeja również tworzył firmę Enan właściwie od początku. Aktualnie jest prezesem spółki i przewodniczącym Rady Nadzorczej.  Ukończył Technikum Radiowe w Dzierżoniowie i Akademię Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Wśród zadań zawodowych, na  pierwszym miejscu stawia efektywną sprzedaż i nieustanny rozwój produktów. Ciągle poszukuje nowych wyzwań. Stale poszerza  horyzonty kreatywności swojej oraz współpracowników. Prywatnie nie może żyć bez narciarstwa zjazdowego zimą. Uprawia także      czynnie kite surfing przez cały rok.  

 

 

 

 

 

 

Marcin Stadnik- członek zarządu, wiceprezes

  Ukończył Akademie Ekonomiczną im. Oskara Langego we Wrocławiu i Wyższą Szkołę Zarządzania w Warszawie. Od 1999 roku doradca  i konsultant w zakresie zarządzania i rozwoju. Były szef działów zarządzania produktami (AB S.A, Neonet), były szef działu rozwoju (AB  S.A), odpowiedzialny za portfolio oraz strategię i rozwój firm o kapitalizacji 200-300 mln oraz obrotach dochodzących do kilku  miliardów złotych. Zarządza projektami oraz kilkudziesięcioosobowymi zespołami pracowników. Stawia ambitne cele i dąży do ich  całkowitej realizacji. Ojciec 13 letniego syna.

 

  

Justyna Rychlińska- główna księgowa

  Ukończyła Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu na kierunku Finanse i Bankowość, specjalizacji rachunkowość i auditing. Pracowała  w firmie Enan w latach 2003-2012 na stanowisku głównej księgowej i dyrektora finansowego. Była również członkiem zarządu. Po 5-  letniej przerwie wróciła do pracy w księgowości. Cechy które najbardziej ceni to uczciwość, lojalność, pracowitość i dokładność. Lubi  jeździć na nartach, żeglować i gotować. Mówi, że jej największym osiągnięciem w życiu jest szczęśliwa rodzina. 

 Na zdjęciu Justyna przedstawia powerbanki Whitenergy, które stanowią niezbędny zapas energii.

 

 

 

 


Tomasz Ślęzak- dyrektor sprzedaży

  Menedżer z 19 letnim doświadczeniem w handlu. Wykształcenie pedagogiczne, a także ekonomiczne zdobyte w Wyższej Szkole  Zarządzania i Finansów we Wrocławiu oraz liczne kursy m.in. w Harvard Management Mentor z zakresu zarządzania, finansów i  coachingu. Dotychczasowe osiągnięcia pozwoliły mu z sukcesem zarządzać biznesem i zespołami sprzedażowymi w wiodących na  rynku firmach, z branży FMCG oraz B2B. Jego ulubione motto:  „Moim najlepszym przyjacielem jest ten, który wydobywa ze mnie to, co    jest we mnie najlepsze” Henry Ford. 

 Tomasz pokazuje powietrze sprężone marki 4World, które jest falagowym produktem w ofercie.  

 

Agnieszka Boczula- kierownik sprzedaży/ zastępca dyr. sprzedaży

  Studiowała Zarzadzanie i Marketing o specjalizacji: zarzadzanie przedsiębiorstwem. Ma za sobą 8 lat pracy w e-commerce, gdzie  pracowała nad rozwojem dwóch sklepów internetowych z branży IT oraz jednego z dziecięcej. Pełniła tam funkcję produkt managera  oraz kierownika sprzedaży onlinowej w kilkuosobowym zespole. Od 2 lat pracuję w Enan w zespole sprzedaży. Obecnie specjalizuje się  w eksporcie. Siłą jej zespołu jest zaufanie i wzajemny szacunek w budowaniu relacji z Partnerami biznesowymi. Jako mama 3 synków  ma wysokie kompetencje w ogarnianiu chaosu. 

 Agnieszka z wyjątkową dumą prezentuje baterię do laptopa Whitenergy, ponieważ jest to kluczowa kategoria, którą łatwo dopasować  do notebooków, dzięki innowacyjnemu narzędziu jakim jest Finder

 

 

 

Magdalena Mann- menedżer ds. rozwoju/ kierownik handlowców regionalnych w  dziale retail

  Od wielu lat związana z rynkiem sprzętu i akcesoriów IT. Współpracowała z takimi producentami jak Apple, Belkin czy Lexmark.  Skończyła min. Wyższą Szkołę Handlu i Prawa w Warszawie, na kierunku handel zagraniczny oraz gospodarka światowa. Magda jako  skuteczny negocjator jest specjalistką od zadań trudnych. Jej szczególną umiejętnością jest opracowywanie i wdrażanie programów  partnerskich, wspierających sprzedaż akcesoriów. Odskocznią od codziennych obowiązków jest pieczenie słodkich wypieków. Uwielbia  nowe technologie i kuchnie świata, a zwłaszcza przepisy pochodzące ze wschodu i dalekiego orientu. Jest bardzo dumną mamą 14  letniej córki.

 Magda poleca plecaki marki Dicota z uwagi na ich trwałość, funkcjonalne przegrody, ergonomiczny kształt, a także fakt, że są  wykonane z oddychającego materiału. Plecak z łatwością pomieści i zabezpieczy przed skutkami długiej podróży, jej MacBook Pro  17 ‘ i niezbędne akcesoria. 

 

 

Patryk Libera- business unit manager (marki własne)

   Absolwent Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu, kierunek logistyka: transport i spedycja. Poprzednie doświadczenie zdobywał w  firmach azjatyckich z branży elektronicznej, pracując w działach zakupu oraz zarządzając działem produkcji. Jako BUM w firmie Enan  S.A, dąży do ciągłej dostępności towaru oraz poszerzania oferty produktów marek własnych, zarządzając zespołem product  managerów. Zgromadzoną energię pożytkuje w garażowych zaciszach, majsterkując przy dobrach motoryzacji. Prywatnie mąż i ojciec. 

 Na fotografii z jump starterem, czyli niezbędnym powerbankiem umożliwiającym awaryjny rozruch samochodu. 


 

 

 

 

Dorota Jarosz- kierownik marketingu i komunikacji

   Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego o specjalizacji projektowanie wizerunku i komunikacji, a także zarządzania projektami na  Uniwersytecie Ekonomicznym. Od ponad 7 lat zajmowała się akcesoriami w firmie AB S.A, gdzie zdobyła także sporo doświadczenia z  zakresu nowego marketingu. Pasjonatka brandingu i komunikacji. Jako kierownik w firmie Enan S.A, wierzy, że połowę sukcesu  stanowią dobre pomysły, a drugą odpowiednie zaplanowanie działań. Prywatnie praktykuje jogę od 5 lat, co pozwala jej na  zachowanie spokoju i balansu między pracą, a domem. Lubi także rower trekkingowy, kino studyjne i kuchnię eksperymentalną. 

 Dorota jest na zdjęciu z energooszczędną żarówką LED marki Whitenergy, której światło wpływa pozytywnie na nastrój. 

 

 Paweł Chwaliński- kierownik magazynu

  Chodził do Zespołu Szkół Radiotechnicznych w Dzierżoniowie. W latach 2006-2013 kierownik magazynu w firmie iComp.pl. Od roku  2009 do 2013 również kierownik działu RMA. Od 2014 kierownik magazynu w firmie Enan S.A. Uczestniczył we wdrażaniu obsługi  zwrotów i reklamacji w systemie SAP. Interesuje go piłka nożna i koszykówka oraz dobre, trzymające w napięciu kino. Ojciec trójki  dzieci: 2 córek i syna.

 Pawłowi najbardziej przypadł do gustu poręczny case na laptopa, marki Dicota, z serii base. 

 

 

 Dariusz Otręba- specjalista ds. analiz i kontrolingu

  Ukończył Zespół Szkół Radiotechnicznych, kierunek radiotechnika i telewizja. Jest świetnym znawcą systemu SAP – szczególnie modułu  SD. Uczestniczył we wdrażaniu obsługi zwrotów i reklamacji w tymże systemie w firmie Enan S.A. W poprzednich firmach pracował na  stanowiskach takich jak: pracownik reklamy, pracownik obsługi klienta i lider. Bardzo lubi jeździć samochodem. Chętnie wybiera się w  te bliższe i dalsze podróże. Środowisko komputerowe nie stanowi dla niego zagadki, w szczególności budowa lap topów oraz  oprogramowanie biurowe i internetowe. Interesuje go siatkówka i piłka ręczna. Dumny Ojciec syna.

 Dariusz jest zachwycony mocą zasilaczy ATX Whitenergy. Cieszy go także fakt, że niektóre komponenty pochodzą z odnawialnych  źródeł.  
Konferencje naukowo-szkoleniowe marki SpillAway

W ciągu ostatniego roku firma Enan wraz z marką SpillAway uczestniczyła w licznych konferencjach naukowo-szkoleniowych mających na celu przedstawienie obecnym i przyszłym Partnerom biznesowym oferty wraz z najważniejszymi zaletami marki. Linię produktów SpillAway przedstawiała Magdalena Szumska – Project Manager BIO CHEMIA w firmie Enan. Przekonywała, że zastosowanie tych preparatów, neutralizuje zanieczyszczenia węglowodorowe w miejscu ich powstania, gdyż frakcje ropopochodne ulegają biodegradacji. Dzięki temu zapobiega się przemieszczaniu skażeń i przyczynia się do aktywnej ochrony środowiska. W prezentacji podkreślano wielokrotnie bezpieczeństwo, wydajność oraz skuteczność linii SpillAway, nie zapominając o podstawowym aspekcie ekologii. (...)

Czytaj dalej

Norbert Nowakowski ponownie prezesem firmy Enan S.A

Firma Enan istnieje na rynku akcesoriów IT oraz tzw. sprzętów drobnych od ponad 30 lat. Za jej pośrednictwem dostarczane są do segmentu b2b, innowacyjne rozwiązania oraz produkty niszowe. Spółka ma także swoje dwie marki własne- 4World i Whitenergy, które z powodzeniem goszczą w polskich domach, dając właścicielom biznesów niejeden powód do dumy. (...)

Czytaj dalej

Newsletter