Alessi

   Alessi to firma z ponad 90-letnią tradycją. Jej historia sięga roku 1921, kiedy Giovanni Alessi postanowił założyć warsztat rękodzielniczy we włoskim miasteczku Omegna. Miejscowość położona u podnóża Alp słynęła z solidnego rzemiosła – regionalne produkty najczęściej wykonywano z metalu i drewna. Alessi szybko zapragnął stworzyć własne, nowatorskie rozwiązania i w niedługim czasie otworzył pod Mediolanem firmę Crusinallo. W 1935 roku syn Giovanniego, Carlo Alessi, został głównym projektantem. To dzięki jego wyjątkowym konceptom lata trzydzieste i czterdzieste przyniosły firmie niespodziewane zyski. Przesłanie Carla jako projektanta było jasne – nadać zwyczajnym przedmiotom niezwykłą formę. W roku 1970 Carlo przekazał firmę swojemu starszemu synowi, Alberto. Wkrótce do zespołu dołączyli kolejni utalentowani członkowie rodziny Alessi. Firma rozpoczęła również aktywną współpracę ze sztabem projektantów zewnętrznych. Wielu z nich uważa się dziś za ikony designu. 

   Alessi słynie przede wszystkim z niekonwencjonalnych projektów akcesoriów kuchennych. Od lat zaskakuje fantazyjnymi kształtami korkociągów, maszyn do kawy czy kieliszków. Produkuje również funkcjonalne komplety garnków i designerskie zastawy stołowe. Niektóre z gadżetów Alessi sprawdzą się także w jadalni i łazience. Wszystko, co zaprojektuje włoska firma, jest niezwykłe – Alessi uwielbia nieskończone zabawy formą i kolorem Materiały, które najchętniej wykorzystują projektanci, to barwne tworzywa sztuczne oraz stal nierdzewna. Designerzy nie szczędzą także konceptów pełnych drewna, szkła, kryształu czy delikatnej porcelany. Niejednokrotnie surowce są ze sobą ciekawie połączone, tworząc istne designerskie patchworki. Produkty Alessi dedykowane są wszystkim, dla których praca w kuchni nie jest przykrym obowiązkiem. Nowatorska forma kuchennych akcesoriów inspiruje do eksperymentowania w świecie kulinariów. 


Odwiedź stronę producenta:

www.alessi.com

Konferencje naukowo-szkoleniowe marki SpillAway

W ciągu ostatniego roku firma Enan wraz z marką SpillAway uczestniczyła w licznych konferencjach naukowo-szkoleniowych mających na celu przedstawienie obecnym i przyszłym Partnerom biznesowym oferty wraz z najważniejszymi zaletami marki. Linię produktów SpillAway przedstawiała Magdalena Szumska – Project Manager BIO CHEMIA w firmie Enan. Przekonywała, że zastosowanie tych preparatów, neutralizuje zanieczyszczenia węglowodorowe w miejscu ich powstania, gdyż frakcje ropopochodne ulegają biodegradacji. Dzięki temu zapobiega się przemieszczaniu skażeń i przyczynia się do aktywnej ochrony środowiska. W prezentacji podkreślano wielokrotnie bezpieczeństwo, wydajność oraz skuteczność linii SpillAway, nie zapominając o podstawowym aspekcie ekologii. (...)

Czytaj dalej

Norbert Nowakowski ponownie prezesem firmy Enan S.A

Firma Enan istnieje na rynku akcesoriów IT oraz tzw. sprzętów drobnych od ponad 30 lat. Za jej pośrednictwem dostarczane są do segmentu b2b, innowacyjne rozwiązania oraz produkty niszowe. Spółka ma także swoje dwie marki własne- 4World i Whitenergy, które z powodzeniem goszczą w polskich domach, dając właścicielom biznesów niejeden powód do dumy. (...)

Czytaj dalej

Newsletter