Alessi

   Alessi to firma z ponad 90-letnią tradycją. Jej historia sięga roku 1921, kiedy Giovanni Alessi postanowił założyć warsztat rękodzielniczy we włoskim miasteczku Omegna. Miejscowość położona u podnóża Alp słynęła z solidnego rzemiosła – regionalne produkty najczęściej wykonywano z metalu i drewna. Alessi szybko zapragnął stworzyć własne, nowatorskie rozwiązania i w niedługim czasie otworzył pod Mediolanem firmę Crusinallo. W 1935 roku syn Giovanniego, Carlo Alessi, został głównym projektantem. To dzięki jego wyjątkowym konceptom lata trzydzieste i czterdzieste przyniosły firmie niespodziewane zyski. Przesłanie Carla jako projektanta było jasne – nadać zwyczajnym przedmiotom niezwykłą formę. W roku 1970 Carlo przekazał firmę swojemu starszemu synowi, Alberto. Wkrótce do zespołu dołączyli kolejni utalentowani członkowie rodziny Alessi. Firma rozpoczęła również aktywną współpracę ze sztabem projektantów zewnętrznych. Wielu z nich uważa się dziś za ikony designu. 

   Alessi słynie przede wszystkim z niekonwencjonalnych projektów akcesoriów kuchennych. Od lat zaskakuje fantazyjnymi kształtami korkociągów, maszyn do kawy czy kieliszków. Produkuje również funkcjonalne komplety garnków i designerskie zastawy stołowe. Niektóre z gadżetów Alessi sprawdzą się także w jadalni i łazience. Wszystko, co zaprojektuje włoska firma, jest niezwykłe – Alessi uwielbia nieskończone zabawy formą i kolorem Materiały, które najchętniej wykorzystują projektanci, to barwne tworzywa sztuczne oraz stal nierdzewna. Designerzy nie szczędzą także konceptów pełnych drewna, szkła, kryształu czy delikatnej porcelany. Niejednokrotnie surowce są ze sobą ciekawie połączone, tworząc istne designerskie patchworki. Produkty Alessi dedykowane są wszystkim, dla których praca w kuchni nie jest przykrym obowiązkiem. Nowatorska forma kuchennych akcesoriów inspiruje do eksperymentowania w świecie kulinariów. 


Odwiedź stronę producenta:

www.alessi.com

Enan S.A, wyłącznym dystrybutorem produktów marki TECNOWARE

W związku z nieustannym rozwojem firmy Enan S.A, w ostatnim czasie nasi managerowie są szczególnie skoncentrowani na pozyskiwaniu nowych partnerów biznesowych, wprowadzając do naszego portfolio naprawdę interesujące produkty renomowanych marek, które z pewnością spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. (...)

Czytaj dalej

ENAN S.A- autoryzowanym dystrybutorem marki Meori

Firma ENAN S.A. to zespół o szerokich kompetencjach i doskonałych umiejętnościach, zdobywanych nieustannie przez poprzednie lata. Pozyskane bogate doświadczenie, umożliwia rozwój i ułatwia nawiązywanie nowych kontaktów. Pragniemy zatem poinformować, że podjęliśmy współpracę z marką Meori.(...)

Czytaj dalej

Newsletter